Cacao (2015)

Ďalšia zo série staronových recenzií. Tentokrát na hru Cacao.

Cacao a základný princíp hry:

Ako vodca kmeňa využívaním ekonomických princípov (obchod, ťažba, poľnohospodárstvo a náboženstvo) pri postupnom vytváraní herného plánu získavate bohatstvo, ktoré zároveň odráža konečné bodové hodnotenie  v hre Cacao. Hrací plán vytvárate postupným pridávaním kariet prostredia a kmeňových kariet. Tie svojou interakciou spúšťajú akcie dovoľujúce vám získavanie zdrojov. Hra končí po uložení poslednej hráčskej kartičky.

 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt cacao boardgame

Naše dojmy:

Hra je veľmi svižná a prekvapivo jednoduchá, avšak dokáže zaujať. Je vhodná ako pre mladších hráčov tak aj starším a skúsenejším ponúka plnohodnotnú zábavu formou taktizovania a riešenia občas náročných situácií. Určite odporúčame ako alternatívu na pekné večery s rodinou, či partnerom. No kúsok pri ktorom by ste strávili celú noc s partiou náročných hráčov to nie je. Každopádne v zbierke poteší a občasným hraním spestrí nudu.

Herný materiál:

Kartičky herného plánu by mohli mať trochu sýtejšie farby, avšak veľmi potešili drevené komponenty ako figúrky a kakaové bôby. Taktiež je veľmi originálne spracovanie počítadla bodov, ktoré je netradične kruhového tvaru a graficky veľmi atraktívne.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt cacao boardgame

Počet hráčov: 2-4
Doporučený vek: 8+
Herná doba: 45 min.


Vydavateľ: Albi
Rok vydania: 2015


Hodnotenie: 8/10

 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt cacao boardgame